Cechy imprezowego makijażu

Większość Kobiet na co dzień wykonuje wyłącznie delikatny makijaż, aby zakryć ewentualne niedoskonałości cery i podkreślić oko za pomocą tuszu do rzęs. Nie są więc one nauczone stawiać na mocniejsze kolory, dlatego nawet na imprezach bardzo często prezentują ten sam makeup look. Postaramy się więc przekonać Was, że imprezowa prezencja powinna być zupełnie inna niż ta codzienna.

Idąc na imprezę powinnaś czuć się piękna, pewna siebie oraz niezależna. To wszystko pomoże Ci osiągnąć makijaż. Nie bój się więc zaszaleć z jego kolorystyką, czy też nasyceniem. Odważ się na niecodzienny look, przez co odkryjesz swoje drugie ja. Będą na imprezie z pewnością nie możesz czuć się, jak szara myszka. Masz zniewalać, zachwycać i zwracać na siebie uwagę. To sprawi, że poczujesz się doceniona oraz wyróżniona. Rzecz jasna, nie można przesadzić z makijażem. Makijaż mimo wszystko ma podkreślać Twoje naturalne rysy, a nie zrobić z Ciebie zupełnie inną osobę.

CECHY MAKIJAŻU NA IMPREZĘ:

  • Makijaż na imprezę powinien być przede wszystkim trwały, dlatego należy wykonać go specjalnych kosmetyków, tak by w trakcie tańca nie spłynął z Twojej twarzy, zostawiając po sobie wyłącznie czarne, nieestetycznie wyglądające smugi. Na imprezę pomaluj się więc kosmetykami wodoodpornymi.
  • Imprezowy makijaż powinien być mocny oraz wyrazisty, ponieważ półmrok panujący w klubie sprawi, że delikatny makijaż nie zostanie w ogóle dostrzeżony. W tym przypadku świetnie sprawdzi się więc metoda smoky eyes, czyli tak zwanego przydymionego oka oraz spektakularne rzęsy sztuczne.
  • Makijaż imprezowy winien maskować niedoskonałości cery (wszelkie wypryski, czy przebarwienia na twarzy).
  • Na imprezę należy dobrać podkład ciemniejszy o jeden ton od skóry, ponieważ światła sprawiają, że wygląda się bardzo blado.
  • Makijaż na imprezę powinien sprawić, że poczujesz się inaczej, niż zwykle i przez to będziesz się nieziemsko bawić zapominając o problemach dnia codziennego. Rzęsy doczepiane idealnie Ci w tym pomogą, ponieważ nadadzą Twojemu oku niezwykłej wyrazistości przez niecodzienną objętość, długość i podwinięcie rzęs.
  • Nie zapomnij utrwalić całego mejkapu za pomocą specjalnego pudru.
  • Makijaż imprezowy powinien mocno rozświetlić Twoją twarz, aby nie wyglądała na zmęczoną nawet po kilku godzinach spędzonych na parkiecie. Dzięki rozświetlaczowi, będziesz wyglądała świeżo do samego rana.
  • Usta pomaluj na wyrazisty kolor – czerwień, róż lub pomarańcz – dopasowane do kolorystyki oczu. Jeżeli zdecydujesz się na szminkę, nałóż na nią błyszczyk, aby Twoje usta nie wyschły w krótkim czasie oraz, by szminka utrzymała się dłużej.

1 Komentarz

  • Uwielbiam malować się na imprezę, można zaszaleć z kolorami.

Dodaj komentarz