Co zrobić, aby mieć piękne i mocne paznokcie?

Kondycja paznokci uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Do głównych zaliczyć można dietę, pielęgnację oraz stosowane kosmetyki. Są to elementy, na które mamy bezpośredni wpływ, dlatego jeżeli Twoje paznokcie są w opłakanym stanie koniecznie dowiedz się, jak im pomóc.

Paznokcie odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia

manicure hybrydowyNajważniejszą rzeczą jest odpowiednio zbilansowana, zdrowa dieta. Ma ona wpływ na całokształt funkcjonowania i wyglądu naszego ciała. Składnikami niezbędnymi dla mocnych i pięknych paznokci, które należy dostarczać wraz z posiłkami są: żelazo, cynk, magnez, krzem oraz witaminy A, C i B. Nasze paznokcie są obrazem stanu naszego organizmu, dlatego też wszelkie niedobory czy problemy zdrowotne mogą uwidaczniać się na paznokciach pod postacią przebarwień, plam, łamliwości czy rozdwajania się płytki.

Szkodliwe dla paznokci czynniki dnia codziennego

Codzienne czynności również mają negatywny wpływ na paznokcie. Częste moczenie rąk, używanie silnych mydeł, a także sprzątanie bez rękawiczek przy użyciu detergentów wysusza i osłabia płytkę paznokcia. Również brak stosowania odżywczych kremów, czy częste malowanie paznokci tradycyjnymi lakierami i ich zmywanie ostrymi zmywaczami niszczy naszą płytkę. Ale co zrobić, jeżeli chcemy mieć zdrowe paznokcie, ale jednocześnie móc je malować? Odpowiedzią jest manicure hybrydowy.

Manicure hybrydowy dla poprawy kondycji paznokci

manicure hybrydowyJest to metoda malowania, dzięki której pomalowane paznokcie utrzymują się w nienagannym stanie nawet do 3 tygodni. Zastanawiasz się pewnie, w jaki sposób manicure hybrydowy ma pomóc w utrzymaniu lub poprawie kondycji naszych paznokci. Otóż, dzięki długotrwałości stylizacji zmniejszysz częstotliwość używania zmywacza do paznokci i ilości nakładanych warstw lakieru. Wykonany raz manicure hybrydowy będzie trzymał się przez kilka tygodni, a w tym czasie Twoje paznokcie będą mogły swobodnie rosnąć. Dodatkowo lakiery hybrydowe tworzą na płytce paznokcia ochronną warstwę, tym samym ją utwardzając. To sprawia, że paznokcie są mniej podatne na uszkodzenia i złamania, co także pomaga w utrzymaniu ich w nienagannej kondycji.

Domowe sposoby na piękne i zdrowe paznokcie

manicure hybrydowyW walce o piękne paznokcie pomogą Ci także domowe sposoby, stosowane od pokoleń, wykorzystujące naturalne składniki. Dla wzmocnienia paznokci – żelatyna. Siemię lniane świetnie sprawdzi się w walce z kruchymi paznokciami. Natomiast sok z cytryny pomoże z przebarwieniami, a oliwa z oliwek idealnie nawilży płytkę paznokcia. Dla ogólnej poprawy kondycji paznokci warto jest także pić napary z pokrzywy i skrzypu.

Dodaj komentarz