Czy przedłużanie rzęs szkodzi naszym naturalnym?

Gęste, długie i kruczoczarne rzęsy o każdej porze dnia i nocy to marzenie każdej kobiety. Taka oprawa oka nie tylko je podkreśla, ale również nadaje wyrazu naszej twarzy. Co więcej, wyraziste rzęsy sprawiają, że twarz wydaje się “żywsza”, bardziej promienna, a to pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i samoocenę. Na szczęście marzenie to jest możliwe do spełnienia. Przedłużanie rzęs jest sposobem na to, aby móc cieszyć się zniewalającym spojrzeniem nawet bez makijażu.

Obawy przed przedłużaniem rzęs

przedłużanie rzęs

Co raz więcej kobiet decyduje się na przedłużanie rzęs w salonach kosmetycznych. Zachęca je możliwy do uzyskania efekt i wygoda, jaką dają doczepione rzęsy na co dzień. Dzięki nim zapomnieć możemy o tuszu do rzęs, a nawet całym makijażu oka. Odpowiednio wykonana aplikacja sztucznych włosków nada wyrazistości naszemu spojrzeniu. Jednak wraz ze wzrostem popularności przedłużania rzęs pojawia się wiele wątpliwości na temat ich wpływu na naturalne rzęsy. Główna obawa dotyczy tego, czy sztuczne rzęsy nie powodują wypadania naszych własnych.

Wpływ doklejanych rzęs na naturalne

Jest to mit! Przedłużanie rzęs, o ile wykonywane jest przez profesjonalną, dobrze wyszkoloną i odpowiedzialną stylistkę nie ma żadnego negatywnego wpływu na nasze naturalne włoski. Po pierwsze należy zaznaczyć, że naturalne rzęsy mają 60-90 dniowy cykl życia i po jego zakończeniu samoistnie wypadają. Po drugie z kolei, poprawnie przyklejane sztuczne rzęsy mocowane są do rzęs w fazie wzrostu i wypadania, które są na tyle mocne, aby utrzymać doczepianą rzęsę. Dzięki temu młode rzęski, które są bardzo delikatne pozostają nienaruszone i mogą swobodnie rosnąć.

Powody, przez które przedłużanie rzęs może być szkodliwe

przedłużanie rzęsPowodem krążącego mitu na temat szkodliwego wpływu sztucznych rzęs na naturalne jest nieprofesjonalne przedłużanie rzęs, przez osoby pozbawione podstawowych umiejętności w tym zakresie. Kondycja naturalnych rzęs może bardzo się pogorszyć pod wpływem przedłużania z kilku powodów, za które zawsze odpowiada niewyszkolona stylistka. Przede wszystkim mowa tu o sklejaniu rzęs. Jest to karygodny błąd, który przy regularnym powtarzaniu może doprowadzić do ogromnych ubytków rzęs. Drugim, bardzo częstym błędem jest nieodpowiednie dobranie doklejanych rzęs. Wiele niedoświadczonych stylistek nie zwraca uwagi na długość naturalnych rzęs klientek i zgadza się na doczepianie bardzo długich i ciężkich sztucznych włosków. Długość sztucznych rzęs powinna być adekwatna do posiadanych naturalnych, dzięki czemu zbyt długie pasmo nie obciąży naturalnych włosków i nie spowoduje ich wypadania.

Profesjonalizm przede wszystkim

Podsumowując, przedłużanie rzęs nie szkodzi naturalnym, o ile wykonywane jest w poprawny sposób, przez wyszkoloną stylistkę. Warto więc zwracać uwagę na to, gdzie udajemy się na zabieg, aby nie stać się ofiarą nieudolnego doczepiania rzęs, które może doprowadzić do wymagających długiego czasu regeneracji skutków.

Dodaj komentarz