Dobór makijażu do typu urody

Dobór makijażu do urody

Wiele Kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielkie cuda może zdziałać makijaż, ale UWAGA: dobrany odpowiednio do typu urody oraz kształtu oka. Bez wątpienia jest to więc kwestia, o której warto przeczytać, gdyż z pewnością może nam to wyjść ku dobremu. Dowiedz się więc, jaki typ urody reprezentujesz oraz, jak powinnaś eksponować swoje oczy w jak najlepszy możliwy sposób, tak aby swoim wyglądem zachwycać!

Makijaż musi zostać dobrany do Twojego typu urody:

Typy urody:


LATO Kobiety z tego typu urodą będę świetnie się prezentować w lekkim, subtelnym makijażu. Warto więc w takim przypadku stosować róż, który rozświetli całą buzię. Natomiast do idealnego podkreślenia oka w ciągu dnia zaleca się następujące kolory: śliwka, róż bądź lila (delikatny fiolet w połączeniu z różem). Zaś do podkreślenia oka
w makijażu wieczorowym zaleca się odcienie szarości. Natomiast na usta należy nakładać pochodne odcienie różu (raczej delikatne).

WIOSNA – Kobiety z tego typu urodą będą świetnie wyglądać w delikatnych: mlecznych, beżowych, łososiowych i jasno szarych odcieniach. Natomiast bardziej wyraziste kolory
z pewnością powinny odrzucić. Ponadto Wiosna świetnie prezentuje się w beżowych odcieniach szminek, jednakże może sobie pozwolić także na mocniejsze usta.

JESIEŃ – Kobiety z tego typu urodą będą świetnie prezentować się zarówno
w delikatnym, jak i mocnym makijażu. Natomiast powinny unikać nakładania pastelowych odcieni na oczy.

ZIMA – Kobiety z tego typu urodą będą świetnie wyglądać w wyrazistym makijażu, mocno podkreślającym zarówno oko, jak i usta. Powinny jednak unikać jasnych odcieni na ustach.

Makijaż powinien zostać dobrany do rodzaju oka tak, aby wyeksponować go w najbardziej możliwy sposób:

– Jeżeli posiadasz małe oczy, powinnaś zdecydowanie unikać czarnej kreski na linii wodnej oka. Możesz sobie natomiast pozwolić na zarysowanie górnej krawędzi oka eye linerem. Aby powiększyć oko zaleca się użycie na ruchomą powiekę jasnych, pastelowych cieni, powyżej nieco ciemniejszy odcień, natomiast bezpośrednio pod brwiami należy użyć cienia najbardziej zbliżonego do Twojej cery. Dodatkowo mocno wytuszuj rzęsy.

– Jeżeli posiadasz wypukłe oczy, powinnaś skupić się na tym, aby nieco je zmniejszyć.
W tym celu zaleca się używanie ciemnych cieni. Ponadto na załamaniu powieki ruchomej
i nieruchomej warto namalować kreskę ciemniejszym cieniem, bądź kredką oraz dobrze wytuszować rzęsy.

– Jeżeli posiadasz głęboko osadzone oczy, powinnaś skupić się na tym, aby pokryć wyrazistym cieniem całą powiekę, zaś obszar pod brwiami potraktować jasnymi odcieniami. Natomiast pod linią wodną oka oraz rzęs, należy narysować kreskę w tym samym kolorze, jaki użyliśmy do pomalowania powieki.

– Jeżeli posiadasz oczy z opadającymi powiekami, skup się na tym, aby jasnym cieniem potraktować całą górną powiekę oka aż po łuk brwiowy. Ponadto dokładnie wytuszuj rzęsy aż po same nasady, podkręcając je ku górze.

Posted on: 25 maja 2015, by : Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *