Domowe sposoby na trądzik

Czym jest trądzik pewnie każdy wie, a raczej widzi. Ciężko jest bowiem ukryć te nieestetycznie wyglądające grudki, krosty oraz blizny. Bez wątpienia jest to zmora XXI wieku, której leczenie jest długotrwałe, a często nie do końca skuteczne. W szczególności, gdy rozpocznie się je zbyt późno. Dermatolodzy najczęściej przepisują jedne i te same leki, które po dłuższym stosowaniu mają bardzo zły wpływ na wątrobę oraz żołądek, dlatego należy brać je z głową i z pewnością z przerwami. W leczeniu trądziku często należy także stosować maść na blizny, która sprawia, że stają się one nieco jaśniejsze i płytsze.

Warto jednak znać naturalne metody walki z trądzikiem. Natura bowiem nie ma sobie równych, a pokłady jej dobroczynności wciąż są jeszcze odkrywane.

Drożdże

  • kuracja pitna – 1/4 kostki drożdży zalej mlekiem, bądź wodą, wymieszaj i wypij;
  • maseczka – drożdże piekarnicze rozgnieć z odrobiną ciepłej wody, a następnie odstaw to na około 10 minut w ciepłe miejsce, przykrywając ręcznikiem kuchennym. Następnie nałóż na zmienione trądzikiem miejsca przygotowaną maseczkę. Po pół godziny zmyj maseczkę ciepłą wodą. Tego typu kurację można stosować co dwa dni przez jeden miesiąc.

Zanim jednak rozpoczniesz tą kurację, sprawdź, czy nie jesteś uczulona na drożdże. Jeżeli zaś chorujesz na nerki, zapalenie stawów, bądź cukrzycę – z pewnością nie powinnaś jej rozpoczynać, bowiem może mieć ona negatywne skutki.

Bratek polny

Herbata z polnego bratka powoduje minimalizację łojotoku, dzięki czemu skóra staje się bardziej wygładzona. Ponadto oczyszcza ona organizm eliminując z niego toksyny oraz pozytywnie wpływa na metabolizm.

Jednak, aby osiągnąć wyżej wymienione efekty, potrzeba pić herbatę z bratka polnego regularnie przez dłuższy okres. Zaleca się, aby pić ją dwa do trzech razy dziennie, najlepiej po posiłkach.

Przeciwwskazania: osoby ze skłonnościami do występowania zakrzepicy, wielopłytkowości oraz osoby mające cerę naczynkową.

Cebula

W leczeniu trądziku cebula posiada silne właściwości bakteriobójcze. Bakterie są zaś jedną z najczęściej występujących przyczyn występowania zmian skórnych. Co więcej, cebula dzięki zawartości chromu ma zdolność do usuwania stanów zapalnych występujących w porach skórnych.

  • jedzenie cebuli przynosi bardzo wiele korzyści, warto więc dodawać ją do codziennych dań i przekąsek, ponieważ posiada nie tylko walory smakowe, ale także lecznicze;
  • maseczka – potnij cebulę w cienkie plastry a następnie połóż ją na zmienione trądzikiem miejsca. Możesz także delikatnie pocierać wypryski.

 Siemię lniane

Maseczka z siemienia lnianego doskonale radzi sobie z oczyszczaniem porów skóry. Wystarczy, że zagotujesz siemię i po jego ostudzeniu nałożysz na twarz.

 

 

Dodaj komentarz