Jak dbać o skórki wokół paznokci?

Słyszy się, że dłonie są wizytówką Kobiety. Zapewne jest to prawda, gdyż bardzo często to właśnie wygląd dłoni wskazuje na to, czy Kobieta faktycznie dba o siebie, pamiętając o najdrobniejszych szczegółach. Rzecz jasna, nawet najbardziej zadbane paznokcie nie będą wyglądać dobrze, jeśli będą na nich narośnięte skórki, gdzieniegdzie zadziornie odstające oraz często pękające. Z pewnością wygląda to bardzo niechlujnie. Niestety skórki są zmorą wielu Kobiet. Jak więc o nie dbać, aby prezentowały się zdrowo i pięknie? O tym przeczytacie w niniejszym artykule.

Zacznijmy od roli jaką pełnią skórki. Ich obecność wokół paznokci na pewno nie jest przypadkowa, wręcz przeciwnie. Stanowią one bowiem ochronę wału paznokciowego przed dostawającymi się bakteriami, które po nagromadzeniu mogą wywoływać bardzo bolesne zapalenia. Ponadto skórki chronią przed grzybami, urazami i różnymi infekcjami.

Perfekcyjne skórki w 10 krokach

 1. Skórki posiadają skłonność do przesuszania się, dlatego należy zadbać o to, aby dostarczyć im właściwe nawilżenie. Jak wiadomo, woda jest składnikiem mocno wysuszającym, dlatego po każdym myciu rąk, nałóż na dłonie, paznokcie i skórki grubą warstwę kremu nawilżającego, który w składzie posiada witaminy A i E.

 2. Nigdy nie usuwaj skórek mechanicznie, tj. za pomocą metalowych cążków, ponieważ ta metoda jest bardzo inwazyjna i jej stosowanie daje wysokie prawdopodobieństwo występowania infekcji. Ponadto pamiętaj, że po wycięciu skórek, one z pewnością wrócą
  i to dużo grubsze oraz wyglądające mniej estetycznie!

 3. Do usunięcia źle wyglądających skórek zastosuj metodę mniej inwazyjną. Posmaruj skórki specjalnym preparatem zmiękczającym, a następnie odsuń je używając drewnianego patyczka. Dzięki tej metodzie, Twoje paznokcie będą wyglądać estetycznie i schludnie.

 4. Zbyt częste zetknięcie z wodą oraz detergentami uszkadza warstwę hydro-lipidową skórek. Dlatego, aby zapobiec tym negatywnym efektom, zakładaj gumowe rękawiczki podczas sprzątania w domu, bądź myciu naczyń.

 5. Jeżeli obgryzasz skórki – koniecznie z tym skończ! Postaraj się nad tym panować. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, jaki to ma zły wpływ na ich kondycję. Mianowicie, w ten sposób narażasz je na jeszcze większe wysuszanie oraz powstawanie zadziorów, co powoduje bolesne pęknięcia i nieschludny wygląd.

 6. Każdego wieczoru, zanim położysz się spać, oliwka do paznokci i skórek powinna znaleźć się na twoich dłoniach. Dzięki temu zapewnisz skórką nocną ochronę, odżywienie oraz nawilżenie.

 7. Przynajmniej raz na tydzień zrób swoim dłoniom kąpiel, zapewniając również paznokciom
  i skórkom istny raj witaminowo-odżywczo-nawilżający. W tym celu: podgrzej oliwę
  z oliwy, wyciśnij do niej sok z cytryny i w tak przygotowanej mieszance zanuż dłonie na około 20-30 minut. Po zakończeniu tej kąpieli załóż rękawiczki z bawełny na około 20 minut. Pamiętaj, że aby zabieg był najbardziej skuteczny, przed jego zastosowaniem, musisz dobrze zmyć lakier z paznokci.

 8. W celu zmycia pozostałości lakieru do paznokci, stosuj tylko i wyłącznie bezacetonowych zmywaczy do paznokci, które zawierają witaminy i glicerynę. Dzięki temu unikniesz wysuszenia skórek wokół paznokci.

 9. Codziennie używaj specjalnego preparatu do pielęgnacji suchych skórek, który zapewni im odpowiedni poziom nawilżenia przez cały dzień, równocześnie chroniąc je przed negatywnym oddziaływaniem mrozu, wiatru oraz słońca.

 10. W okresie zimowym, pamiętaj aby zakładać ciepłe rękawiczki, które będą stanowiły dodatkową warstwę ochronną przed mrozem.

Dodaj komentarz