Jak dobrać makijaż do konkretnej okazji?

Jak dobrać makijaż na konkretną okazję

Dobór makijażu na konkretną okazję to odwieczny kłopot wielu kobiet. Czy nie jest za mocno? Czy nie jest za lekko? Czy nie wyglądam zbyt ostro, czy też zbyt delikatnie? Czy mogę zaszaleć? Czy to wypada? Z tymi i z innymi podobnymi pytaniami każda z nas boryka się podczas przygotowań do wyjścia na imprezę, wesele, urodziny, czy zwykłe spotkanie w gronie przyjaciół. Natomiast, jak to jest rzeczywiście? Na co możemy sobie pozwolić, a z czego powinnyśmy zrezygnować? Jak wykonać makijaż, który będzie akuratny na daną okoliczność, a w którym równocześnie będziemy się czuć olśniewająco?

Przede wszystkim, należy trzymać się kilku naczelnych zasad:

 1. Makijaż musi zostać dobrany do charakteru konkretnej okazji:

  – Jeżeli wybierasz się na wesele, to nie powinien on być zbyt przesadzony. Może być wyrazisty, lecz mimo wszystko delikatny.

  – Jeżeli wybierasz się na imprezę typu Sylwester, Karnawał, czy po prostu na zwykłą dyskotekę – z pewnością możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Tutaj niemal wszystkie triki makijażowe są dozwolone. Wyraziste kolory, mocne podkreślenie oka, czerwone usta, brokaty i złocienie – z całą pewnością mogą być w takich sytuacjach zastosowane. W końcu nie są to imprezy, które zdarzają się co tydzień, możesz więc zaprezentować się niecodziennie i wręcz z charakterem.

  – Jeżeli wybierasz się na spotkanie z przyjaciółmi przykładowo w jakiejś restauracji postaraj się, aby Twój makijaż wyglądał elegancko i stanowił wyśrodkowanie makijażu wieczorowego (mocnego) i codziennego (delikatnego). Natomiast, jeżeli takie spotkanie odbywa się wieczorem przy grillu i piwie, to z pewnością powinnaś pomalować się delikatnie – w takiej sytuacji polecamy szalenie modny w ostatnim czasie makeup no makeup.

  – Jeżeli wybierasz się na randkę, polecamy zastosować jedno z rozwiązań: mocno podkreślone oko w towarzystwie z delikatnym odcieniem ust, bądź odwrotnie: lekko zarysowane oko w połączeniu z krwiście czerwonymi ustami. Te dwie zasady stanowią idealne wyważenie, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie przesadzimy z makijażem.

 2. W makijażu musisz się czuć komfortowo:

  Innymi słowy makijaż ma podkreślać Twoją urodę i naturalne piękno, a nie zrobić z Ciebie karykaturę Kobiety. Co więcej, istnieje zasada, że jeżeli w konkretnym makijażu będziesz się czuła po prostu dobrze, wtedy także inni będą postrzegać Cię w ten sposób. Jeżeli zaś sama nie będziesz się sobie podobać, to zmniejszy lub całkowicie wyeliminuje Twoją pewność siebie, co także zostanie dostrzeżone przez inne osoby.

Posted on: 19 maja 2015, by : Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *