Jak nakładać podkład do twarzy przy pomocy pędzli?

Podkład do twarzy to bardzo ważny element makijażu. Odpowiednio dobrany, pozwoli ukryć niedoskonałości naszej cery i sprawić, że będzie wyglądała na zdrową i wypoczętą. Na to, jak podkład będzie prezentował się na naszej twarzy w dużej mierze ma wpływ to w jaki sposób go nałożymy.

Podkład nakłada się na różne sposoby. Można do tego celu używać specjalnych gąbeczek, pędzli lub po prostu opuszków palców. Decydując się na pędzle, warto wybrać produkt dobrej jakości, który posłuży nam na dłużej Należy zwrócić uwagę czy pędzel posiada odpowiednie wyprofilowanie i gęstości włosia, co ma znaczenie przy równomiernym rozprowadzaniu podkładu. Dzięki temu możemy sprawnie i szybko wykonać perfekcyjny makijaż. Dodatkową zaletą pędzli jest to, że w przeciwieństwie do gąbeczki czy palców, sprawdzą się przy różnych typach podkładu. Pędzlem rozprowadzimy nie tylko kosmetyk w płynie, ale także sypki podkład mineralny, co czyni go dużo bardziej uniwersalnym narzędziem. Co więcej, możemy dzięki nim budować odpowiednie krycie i zamaskować niedoskonałości cery.

Aby uzyskać pożądany efekt należy nanieść na dłoń niewielką ilość podkładu, a następnie zanurzyć w nim pędzel. Szerokimi, skierowanymi ku dołowi ruchami nakładamy podkład na nos, czoło, policzki i brodę, a następnie dokładnie rozcieramy. W trudniej dostępnych miejscach jak skrzydełka nosa dla bardziej precyzyjnego efektu należy użyć stożkowatych krawędzi pędzla.

Jeśli chcemy, żeby pędzel posłużył nam jak najdłużej należy czyścić odpowiednio o niego dbać i  czyścić specjalnie do tego przeznaczonymi produktami. Duże znaczenie ma także technika mycia i odpowiednie suszenie.

Dodaj komentarz