Jak powinien wyglądać makijaż na co dzień?

To pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, mimo że większość Kobiet chciałaby ją uzyskać. Wiele z nas zapewne pamięta siebie sprzed 10 lat i może sobie przypomnieć kilka urodowych i makijażowych wpadek, jakie nam się zdarzyły. Źle dobrany podkład, nieodpowiednio wyregulowane brwi – to tylko część tego, o czym dziś wolałybyśmy zapomnieć, a co kilka lat temu regularnie nam się zdarzało. Żadna z nas nie zdawała sobie wtedy sprawy o tym, jak niekorzystnie wygląda. Jest to ewidentny dowód na to, że technik makijażu uczy się całe życie i niestety, często na swoich błędach. Ciężko więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, jak powinien wyglądać dzienny makijaż. Wiele bowiem zależy od typu urody.

To, co przystoi brunetkom, niekoniecznie sprawdzi się w stosunku do blondynek. Są jednak pewne techniki, których opanowanie, z pewnością nam się przysłuży i wpłynie na jakość wykonywanego przez nas makijażu. Warto również wspomnieć o tych zabiegach, które na pewno nie wpłyną korzystnie na nasz wygląd. Ponadto, pamiętajmy, że innego makijażu oczekuje od nas otoczenie w sytuacjach zawodowych i biznesowych, a innego podczas niezobowiązującego spotkania ze znajomymi.

Na co zwracać uwagę podczas makijażu na co dzień?

Błyszczyk

  1. Kolory. To jedna z najważniejszych kwestii. Przesadzone kolory, to coś, czego zdecydowanie powinnyśmy unikać. Mowa tutaj o wszystkich kosmetykach kolorowych, jakie stosujemy. Niedopasowany kolor różu, cieni do powiek czy podkładu, sprawi, że będziemy wyglądały karykaturalnie i z pewnością nie zrobimy dobrego wrażenia na innych. Jedyne na co możemy sobie pozwolić to nieco ciemniejsza od naszej czerwieni wargowej pomadka, chociaż z tym też radzimy uważać.

  1. Rozświetlenie. Świetlista cera, to oznaka zdrowia, dobrego samopoczucia, humoru. O wiele lepiej wyglądamy bez zasinień wokół oczu i z promiennym spojrzeniem. Warto więc przede wszystkim postawić na sen, a w drugiej kolejności sięgnąć po kosmetyki, które dodatkowo spotęgują rozświetlający efekt. Doskonale sprawdzi się tutaj odpowiednio dobrany podkład, a także puder z mikro-drobinkami.
  2. Róż. Jest to niezwykły kosmetyk. Potrafi bowiem zdziałać cuda, ale tylko wtedy, gdy zastosujemy go we właściwej ilości. Źle zaaplikowany będzie wyglądał bardzo nieestetycznie.
  3. Rzęsy. Tu możesz zamienić tradycyjne malowanie tuszem na sztuczne rzęsy. Takie doklejane rzęsy idealnie podkreślają oko, a w przeciwieństwie do zwykłego tuszu nadają objętości i długości każdym, nawet najlichszym rzęsom.
  4. Pędzle. Tak jak malarz nie stworzy dzieła sztuki za sprawą złych przyborów, tak i Ty nie wykonasz dobrego makijażu złej jakości pędzlami. Wszystkie kolorowe kosmetyki powinny być dobrze roztarte, bo tylko w ten sposób stworzysz naturalnie wyglądający makijaż bez plam. Dobrze wyprofilowane pędzle dopasują się również do kształtu Twojej twarzy i dzięki temu uzyskasz bardzo naturalny efekt, co ma ogromne znaczenie szczególnie w przypadku bronzera.

Te kilka wskazówek z pewnością pomoże Ci uzyskać nienaganny i staranny makijaż, który sprawdzi się na wiele okazji. Najważniejsze jest to, aby we wszystkim zachować umiar.

Dodaj komentarz