Jak prawidłowo dobrać podkład do twarzy

Podkład z pewnością stanowi podstawę idealnego makijażu. Jednakże jego dobranie wcale nie jest takie łatwe. Podpowiemy Wam więc, jakimi kryteriami kierować się podczas jego wyboru oraz od czego to zależy, dzięki czemu będzie on stanowił swego rodzaju drugą skórę, sprawiając że będzie się ona prezentowała nieskazitelnie, zakrywając wszystkie niedoskonałości Twojej cery. Ponadto, jeśli podkład będzie idealnie dopasowany, unikniesz efektu maski.

1. PODKŁAD A TYP CERY

Kwestią podstawową jest dobranie podkładu do swojego typu cery. Nie jest bowiem obojętne, czy będziemy stosować podkład o lekkiej, czy też gęstszej konsystencji. Nawet to powinno zostać dopasowane, w przeciwnym wypadku, podkład nie będzie wyglądał naturalnie.

  • CERA SUCHA – potrzebuje podkładu, który ma właściwości nawilżające o konsystencji kremowej, aby dodatkowo nie wysuszyć skóry. Jeżeli na Twojej skórze pojawiają się w trakcie dnia widoczne gołym okiem tzw. suche placki, bądź czujesz efekt ściągnięcia twarzy, są to pierwsze symptomy źle dobranego podkładu (nawet jeżeli jego kolor pasuje idealnie).
  • CERA PRZETŁUSZCZAJĄCA SIĘ LUB MIESZANA – potrzebuje podkładu, który ma bardzo lekką konsystencję oraz formułę oil free, bądź właściwości matujące.
  • CERA WRAŻLIWA/MATUJĄCA – potrzebuje podkładu w pełni naturalnego, który nie posiada sztucznych barwników oraz jest bezwonny.
  • ROZSZERZONE PORY – w tym przypadku nie należy wybierać bardzo ciemnych, bądź mocno rozświetlających podkładów, bowiem będą one wtedy bardziej widoczne.
  • PRZEBARWIENIA – najlepiej ukryjemy je za pomocą podkładu posiadającego żółty barwnik.

2. KOLOR PODKŁADU A TYP KARNACJI

Należy pamiętać o tym, że aby podkład pasował idealnie nie należy sprawdzać jego dopasowania do karnacji rozsmarowując go na dłoni lub nadgarstku. Niestety jest to jednak jeden z najczęściej popełnianych błędów. Podkład należy natomiast dopasować rozsmarowując go na linii żuchwy. Ten odcień, który najbardziej zlewa się ze skórą – jest najbardziej odpowiedni.

Niestety w umysłach wielu Kobiet istnieje także bardzo mylne traktowanie podkładu, jako samoopalacza. Przez to, często spotyka się dziewczyny wyglądające bardzo sztucznie. Idealny podkład to taki, którego nie widać, ale jednocześnie taki, który zakrywa wszelkie niedoskonałości cery i wydobywa z niej to, co najlepsze, sprawiając, że nasza skóra będzie wyglądała zdrowo, promiennie i młodo.

Istnieje zasada, która mówi, że powinno się wybrać podkład o jeden ton jaśniejszy, niż odcień naszej skóry.

3. KOLOR PODKŁADU A TONACJA SKÓRY

  • TONACJA ZIMNA SKÓRY – idealnie komponuje się z jasnymi podkładami (blade, różowe odcienie)
  • TONACJA CIEPŁA SKÓRY – idealnie komponuje się z fluidami posiadającymi żółty lub beżowy barwnik

4. PODKŁAD A PORA ROKU

W zależności od pory roku, powinno stosować się inny podkład. Latem należy bowiem używać podkładów typu BB krem, które będą posiadać lekką, przyjemną konsystencję. Ewentualnie zaleca się, aby posiadany podkład mieszać z kremem nawilżającym i dopiero tak przygotowaną mieszankę nałożyć na twarz.

Natomiast zimą /jesienią można stosować nieco bardziej gęsty fluid, który nie dość, że zakryje niedoskonałości cery, to jeszcze będzie stanowił warstwę ochronną przed wiatrem oraz zimnem., np. LOreal True Match czy podkłądy z Revlonu, np. popularny Colorstay.

 Na koniec zapraszamy na filmik dotyczący znalezienia idealnego podkładu

Dodaj komentarz