Jak ujędrnić biust?

Jędrny, piękny biust to marzenie wszystkich Kobiet. Nic w tym dziwnego, w końcu jest to niewątpliwie jeden z największych kobiecych atutów. Z pewnością warto więc o niego systematycznie dbać. Dzięki temu będzie on elastyczny przez długi czas, a co za tym idzie, będzie się świetnie prezentował.

breasts-799889_640Niezależnie od tego, jaki rozmiar miseczki posiadasz, pielęgnacja biustu powinna odbywać się codziennie. Powinnaś więc wprowadzić ją do swojego życia, jako codzienny rytuał, do którego przywiązujesz sporą wagę. Pielęgnacja kojarzy się na ogół z różnego rodzaju kremami, czy preparatami drogeryjnymi, jednakże w przypadku biustu, pielęgnacja ma głębsze znaczenie. Obejmuje ona bowiem wiele czynności oraz określonych zachowań.

DOPASOWANY STANIK

Dobrze dopasowany stanik to absolutna podstawa pielęgnacji biustu! Jest to istotna kwestia, bowiem w przypadku nieprawidłowego dopasowania biustonosza, piersi bardzo szybko się deformują i tracą swoją elastyczność, co więcej może być on także przyczyną bólów kręgosłupa, barków, ramion, czy szyi.

Biustonosz powinien być dopasowany zarówno w miseczce, jak i w obwodzie pod biustem. To właśnie dobrze dobrany obwód stanika w decydującym stopniu podtrzymuje cały ciężar piersi. Nie powinien on więc być ani za luźny, ani za ciasny. W przypadku drugim, powoduje to brak odpowiedniego przepływu krwi do tkanek.

ĆWICZENIA

Każdego dnia staraj się przeprowadzić kilka serii ćwiczeń ujędrniających biust. Dzięki temu w krótkim czasie zobaczysz fenomenalne rezultaty. Ćwiczenia powodują nie tylko uelastycznienie skóry piersi, ale także ich podniesienie.

Standardowe ćwiczenia, które przynoszą szybkie efekty są następujące:

  • złóż dłonie na wysokości klatki piersiowej i wykonuj rytmiczne uciski;
  • stań w drzwiach, oprzyj ręce (od palców po łokcie) o przeciwległe framugi i wykonuj ruchy rozpierające;
  • wykonuj damskie pompki;
  • wykonuj jednoczesne wymachy rąk do tyłu tak, aby poczuć łączące się łopatki. Pierwsze dwa wymachy wykonać z rękami zgiętymi w łokciach, zaś trzeci z rękami wyprostowanymi.

MASAŻ

Masaż biustu powinien odbywać się w trakcie nakładania balsamu ujędrniającego. Poprawi on krążenie krwi, a także regularnie wykonywany, ujędrni skórę i podniesie piersi.

KĄPIEL

Podczas kąpieli polewaj biust na przemian raz zimną, raz ciepłą (NIE gorącą) wodą. Możesz to czynić nawet bardzo mocnym strumieniem wodnym, który bardzo pozytywnie wpłynie na tkanki budujące piersi.

Pamiętaj jednak, że aby zachować jędrny biust należy zrezygnować z gorących kąpieli, czy pryszniców, bowiem wpływa to na utratę jędrności skóry piersi.

PEELING

Dwa razy w tygodniu wykonuj peeling biustu, dzięki któremu oczyścisz skórę, złuszczysz martwy naskórek oraz zwiększysz wchłanialność balsamów.

POSTAWA

Właściwa (tj. wyprostowana) postawa ciała również ma wielki wpływ na jędrność biustu. Staraj się więc wszystkie czynności w trakcie dnia wykonywać z prostymi plecami, w przeciwnym wypadku, bardzo szybko zobaczysz jak negatywny wpływ ma zła postawa ciała na kształt piersi.

Dodaj komentarz