Na czym polega manicure biologiczny?

Jeżeli zastanawiasz się nad modnym manicurem paznokci, postaw na naturalność! To największy krzyk mody jeżeli chodzi o pielęgnację dłoni, a także najbardziej pożądany przez wszystkich efekt bez wykorzystywania żelu, plastikowych tipsów czy lakierów akrylowych. Rozwiązanie stanowi tradycyjny manicure, zwany biologicznym, z tą różnicą, iż do jego wykonania nie stosuje się ostrych narzędzi- cążków,nożyczek ani wycinaków do skórek.

Jak prawidłowo wykonać  manicure biologiczny

1. Usuń lakier z powierzchni paznokcia.

2. Szklanym pilnikiem opiłuj paznokcie nadając im pożądany kształt. W trakcie pamiętaj o tym, aby ruch pilnika skierowany był od krawędzi paznokcia do jej środka.

3. Przygotuj nawilżającą kąpiel wodną. Do ciepłej wody dodaj kilka kropli olejków migdałowych. Dzięki temu skóra Twoich dłoni i paznokci stanie się gładsza i delikatniejsza.

4. Po namoczeniu dłoni, za pomocą drewnianego patyczka delikatnie odsuń skórki paznokci, oczyść okolicę płytki paznokcia, usuń ewentualne drobinki.

5. Następnie, za pomocą olejków peelingujących oczyszczamy skórę dłoni ze martwy naskórka.

6. Oczyszczona płytkę paznokcia polerujemy lub nakładamy ochronną, bezbarwną odżywkę. W ten sposób uzyskamy efekt zdrowo wyglądających paznokci.

7. Na koniec stosujemy krem nawilżający z witaminami lub maskę woskową (w tym wypadku zaopatrz się w bawełniane, cienkie rękawiczki kosmetyczne).

Jak sama widzisz, przeprowadzenie takiego manicure’u nie jest skomplikowane i powinien on stanowić podstawowe działanie podczas rutynowo wykonywanej pielęgnacji paznokci.

Dodaj komentarz