Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to najnowszy trend stylizacji paznokci, który podbija serca coraz większej ilości Kobiet. Jego wykonanie nie jest skomplikowane, a efekt jaki pozostawia jest fenomenalny. Ponadto jest on także bardzo bezpieczną metodą stylizacji paznokci, która nie uszkadza płytki w takim stopniu jak manicure żelowy, bądź akrylowy.

Lakier przeznaczony do tego typu manicure jest połączeniem lakieru zwykłego z żelem UV, co gwarantuje doskonałą przyczepność do płytki paznokciowej bez odprysków nawet do trzech tygodni! Manicure hybrydowy można wykonywać samemu, potrzebujesz jednak lampę do utwardzenia lakieru. Resztę natomiast z pewnością się nauczysz, w końcu praktyka czyni mistrza!

Aby profesjonalnie wykonać manicure hybrydowy, potrzebne Ci będą następujące akcesoria i preparaty:

  • lakiery hybrydowe w wybranych kolorach

  • lampa uv, bądź led

  • zmiękczacz do skórek

  • drewniany patyczek

  • polerka do paznokci

  • odłuszczacz do paznokci

  • baza – żel podkładowy

  • bezbarwny lakier do paznokci

  • oliwka na skórki

Sposób wykonania manicure hybrydowego:

1. Zmiękcz skórki za pomocą właściwego preparatu, a następnie odsuń skórki drewnianym patyczkiem. Taka metoda usuwania skórek jest nieinwazyjna, dzięki czemu nie narazisz swoich skórek na pękanie, grubsze narastanie na paznokcie, a także na przedostanie się bakterii i powstanie infekcji.

2. Wygładź dokładnie powierzchnię swoich paznokci za pomocą polerki, dzięki temu manicure będzie miało zapewnione większą przyczepność do płytki.

3. Odtłuść płytkę paznokciową, jednocześnie usuwając pyłek powstały na skutek polerowania paznokci.

4. Na paznokcie nałóż bardzo cienką warstwę żelu podkładowego, a następnie utwardź go za pomocą lampy kosmetycznej przez około 2 minuty.

5. Nałóż warstwę lakieru hybrydowego. Pamiętaj, aby była ona cienka, aby manicure mógł wyglądać jak najbardziej naturalnie i estetycznie. Po nałożeniu lakieru, utwardź go. W razie potrzeby powtórz tą czynność 2-3 razy.

6. Na tak przygotowany manicure, nałóż bezbarwny lakier do paznokci, aby zapewnić mu właściwy połysk. Następnie utwardź go za pomocą lampy.

7. Wszelkie defekty usuń za pomocą odtłuszczacza.

8. Aby uwieńczyć cały manicure, posmaruj skórki paznokci oliwką.

Manicure hybrydowy to bardzo prosta metoda, która różni się od klasycznego manicure wyłącznie koniecznością utwardzania lakieru lampą uv. Dodatkowa różnica powstaje dopiero w momencie usuwania manicure, ponieważ wymaga on użycia specjalnego removera do hybrydy.

Dodaj komentarz