Naturalna walka z wągrami!

Zapewne żadnej z Was nie trzeba tłumaczyć, czym są wągry. Natomiast informacje, jak się ich pozbyć z pewnością przydadzą się niejednej Kobiecie. W niniejszym wpisie znajdziecie więc szereg przydatnych faktów na temat walki za zaskórnikami naturalnymi, domowymi metodami!

Walka z wągrami niestety nie będzie łatwa, natomiast przy regularnym stosowaniu się do poniższych wytycznych oraz odrobinie cierpliwości,  z pewnością uzyskasz pożądane rezultaty!

ZAPOBIEGANIE WYSTĘPOWANIU WĄGRÓW

  1. Jeżeli nie występuje taka potrzeba, staraj się unikać kosmetyków, które zapychają pory, nawet jeżeli są to pielęgnacyjne kremy, bądź natłuszczacze.
  2. Stosuj krem na receptę, który posiada retinoidy. Ma on wpływ na właściwą pracę porów, a także normalizuje wytwarzanie komórek.
  3. Nie stosuj kosmetyków, które posiadają wysuszające lub drażniące składniki taki jak np. alkohol, czy mentol. Ponadto unikaj również stosowanie mydła, które często jest przyczyną złuszczania naskórka, który następnie zapycha pory.
  4. Jeżeli masz taką możliwość, regularnie złuszczaj naskórek w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym.
  5. Codziennie usuwaj martwy naskórek za pomocą specjalnego kremu, bądź płynu posiadającego w składzie kwas salicylowy.

 DOMOWE SPOSOBY NA ZASKÓRNIKI

  1. W około stu ml wody rozprowadź 15 tabletek aspiryny, a następnie powstałą mieszankę przetrzyj twarz. Taki tonik aspirynowy zadziała złuszczająco oraz oczyszczająco. Tonik możesz trzymać w lodówce do dwóch tygodni od jego przygotowania.
  2. Zalej ryż gorącym mlekiem, odczekaj aż wystygnie, a następnie zmiksuj go za pomocą blendera, aby otrzymać jednolitą konsystencję. Każdego wieczoru peelinguj swoją twarz powstałą mieszanką.
  3. Wymieszaj ze sobą olejek pichtowy i naftę kosmetyczną (możesz je nabyć w aptece całkiem niedrogo) w proporcjach 10 ml na 40 ml, a następnie nasączonym wacikiem nacieraj twarz, zupełnie tak jak tonikiem.

Dodaj komentarz