Pielęgnacja stóp w sezonie jesienno-zimowym

Zarówno jesienią, jak i zimą, skóra na stopach jest narażona na bardzo wiele negatywnych czynników, takich jak: przemoczenie, przemrożenie, odciski, przegrzanie, przepocenie i tym podobne. Należy więc we właściwy sposób ją zabezpieczyć i pielęgnować tak, aby zapobiegać występowaniu bolesnych konsekwencji.

Pamiętaj, że w okresie jesienno-zimowym, pielęgnacja oraz ochrona stóp powinny być wdrożone z podwojoną siłą, bowiem stopy narażone są na większą ilość niebezpieczeństw. Jeżeli więc pragniesz, aby prezentowały się nieskazitelnie i już pod koniec wiosny mogły pięknie prezentować się w sandałach, koniecznie zastosuj się do poniższych porad.

1. OBUWIE NA JESIEŃ/ZIMĘ

 Jesienne i zimowe obuwie powinno być przede wszystkim porządne. Najlepiej więc zainwestować w skórzane buty, które pozwolą stopom oddychać i będą odporne na przemakanie. Ponadto, muszą one posiadać ocieplenie, aby zapobiegać przemarznięciu nóg.

2. SKARPETKI/RAJSTOPY

Noszone przez Ciebie skarpetki, bądź rajstopy, powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału – najlepiej w stu procentach z bawełny. Co więcej, pamiętaj, aby nie zakładać grubych skarpet, jeżeli masz ocieplane obuwie. Łatwo jest wtedy przepocić stopę i narazić ją na grzybicę, której leczenie jest długotrwałe.

3. PRZEMOCZENIE BUTÓW

Jeżeli zdarzy Ci się przemoczyć obuwie, powinnaś jak najszybciej je ściągnąć, osuszyć stopy, a następnie posmarować je grubą warstwą kremu nawilżającego.

4. PRZEMARZNIĘCIE STÓP

Jeżeli przydarzy Ci się sytuacja, że Twoje stopy przemarzną powinnaś jak najszybciej zanurzyć je w zimnej wodzie, a następnie osuszyć i posmarować kremem nawilżającym. Zanurzenie ich w ciepłej wodzie, mogłoby spowodować zaburzenia układu krążenia stóp.

5. OBUWIE ZMIENNE

 Nie narażaj swoich stóp na długie godziny spędzane w ciepłym obuwiu, krępującym je i ograniczającym dopływ powietrza, dlatego gdzie tylko możesz, zabieraj ze sobą obuwie zmienne. Dzięki temu, nie będziesz obciążać swoich stóp.

6. CODZIENNA PIELĘGNACJA

Pamiętaj, aby systematycznie zapewniać swoim stopom domowe kąpiele z dodatkiem różnych składników naturalnych, a następnie wykonywać peeling, złuszczając martwy naskórek znajdujący się na stopach. Dzięki temu, będą one miękkie, gładkie, delikatne i piękne. Ponadto, codziennie nakładaj na stopy balsam lub krem nawilżający, a raz w tygodniu nałóż grubą warstwę kremu, włóż bawełniane skarpetki i pozostaw je na całą noc.

Dodaj komentarz