Preparaty niezbędne w pielęgnacji paznokci

Dbanie o paznokcie - kosmetyki

Pielęgnacja paznokci wbrew pozorom nie jest tak prosta jakby się mogło wydawać. Paznokcie potrzebują bowiem kompleksowej ochrony, odżywienia oraz nawilżenia, ale nie tylko od zewnątrz, ale także i od wewnątrz. Tylko połączenie tych dwóch czynników może sprawić, że paznokcie będą zdrowe, a co za tym idzie – piękne! I tak pielęgnacja od zewnątrz obejmuje wszystkiego rodzaju kosmetyki mające na celu odżywienie paznokci oraz ich ochronę, zaś pielęgnacja od wewnątrz zakłada właściwą dietę, w której dostarczy się do swojego organizmu odpowiednią porcję witamin, składników odżywczych oraz wody. Żaden produkt bowiem nie nawilży skóry przesuszonej od środka.

Co więcej, aby paznokcie prezentowały się zjawiskowo, należy także zadbać o wygląd skórek oraz dłoni. Przerośnięte oraz odstające skórki, a także przesuszone dłonie nie wyglądają ani zdrowo, ani ładnie. Pamiętaj więc, aby zwracać uwagę na ich pielęgnacje. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, nie przejmuj się, zaglądaj do nas, gdyż wkrótce zamieścimy szczegółowe artykuły dotyczące dbania o dłonie oraz skórki wokół paznokci.

Jak dbać o paznokcie

W niniejszym artykule opiszemy tylko zewnętrzną pielęgnację paznokci, której z pewnością nie możesz pomijać. Kwestią podstawową jest stosowanie produktów, które będą chroniły paznokcie przed negatywnym oddziaływaniem promieniowania słonecznego oraz zimna. Ponadto należy używać tychże preparatów w celu wzmocnienia paznokci, osłabianych na skutek zbyt częstego malowania paznokci zwykłym lakierem, a tym bardziej wykonywania manicure akrylowego bądź żelowego. Jakie to są produkty?

Po pierwsze, sprawdzony balsam do paznokci (w przypadku skórek jest to balsam do skórek), który doskonale nawilży płytkę paznokciową, a także odżywi ją w sposób kompleksowy i wzmocni, nadając jej estetycznego błysku. Po drugie, po każdym myciu dłoni, stosuj nawilżający krem do dłoni i paznokci, ponieważ woda bardzo wysusza skórę oraz paznokcie, które później mogą się nadmiernie łamać i kruszyć na skutek takiego przesuszenia. Po trzecie, warto jest co jakiś czas fundować swoim paznokciom małe domowe SPA (więcej przeczytacie w tym artykule: Domowe sposoby na zdrowe paznokcie). Kolejnym warunkiem jest konieczność zmiany używanych lakierów do paznokci na takie, które nie tylko je koloryzują, ale także poprawiają kondycję płytki paznokciowej: polecamy więc lakier z odżywką do paznokci, czyli produkt typu 2w1, który sprawdza się doskonale. Jest to praktycznie najlepsza odżywka do paznokci. Dzięki takiej drobnej zamianie paznokcie nie będą narażone na działanie szkodliwych substancji, które bardzo często znajdują się w zwykłych lakierach. Z pewnością już po kilku użyciach zauważysz znaczną różnicę! Następnym preparatem niezbędnym w pielęgnacji paznokci jest inwestycja w bezacetonowy zmywacz do paznokci, który nie wysusza powierzchni paznokci. Natomiast zawarte w nim witaminy i najlepiej gliceryna, która posiada długotrwałe właściwości nawilżające.

 

 

 

Posted on: 25 czerwca 2015, by : Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *