Preparaty niezbędne w pielęgnacji paznokci

Pielęgnacja paznokci wbrew pozorom nie jest tak prosta jakby się mogło wydawać. Paznokcie potrzebują bowiem kompleksowej ochrony, odżywienia oraz nawilżenia, ale nie tylko od zewnątrz, ale także i od wewnątrz. Tylko połączenie tych dwóch czynników może sprawić, że paznokcie będą zdrowe, a co za tym idzie – piękne! I tak pielęgnacja od zewnątrz obejmuje wszystkiego rodzaju kosmetyki mające na celu odżywienie paznokci oraz ich ochronę, zaś pielęgnacja od wewnątrz zakłada właściwą dietę, w której dostarczy się do swojego organizmu odpowiednią porcję witamin, składników odżywczych oraz wody. Żaden produkt bowiem nie nawilży skóry przesuszonej od środka.

Co więcej, aby paznokcie prezentowały się zjawiskowo, należy także zadbać o wygląd skórek oraz dłoni. Przerośnięte oraz odstające skórki, a także przesuszone dłonie nie wyglądają ani zdrowo, ani ładnie. Pamiętaj więc, aby zwracać uwagę na ich pielęgnacje. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, nie przejmuj się, zaglądaj do nas, gdyż wkrótce zamieścimy szczegółowe artykuły dotyczące dbania o dłonie oraz skórki wokół paznokci.

Jak dbać o paznokcie

W niniejszym artykule opiszemy tylko zewnętrzną pielęgnację paznokci, której z pewnością nie możesz pomijać. Kwestią podstawową jest stosowanie produktów, które będą chroniły paznokcie przed negatywnym oddziaływaniem promieniowania słonecznego oraz zimna. Ponadto należy używać tychże preparatów w celu wzmocnienia paznokci, osłabianych na skutek zbyt częstego malowania paznokci zwykłym lakierem, a tym bardziej wykonywania manicure akrylowego bądź żelowego. Jakie to są produkty?

Po pierwsze, sprawdzona oliwka do paznokci (w przypadku skórek jest to oliwka do skórek), która doskonale nawilży płytkę paznokciową, a także odżywi ją w sposób kompleksowy i wzmocni, nadając jej estetycznego błysku. Po drugie, po każdym myciu dłoni, stosuj nawilżający krem do dłoni i paznokci, ponieważ woda bardzo wysusza skórę oraz paznokcie, które później mogą się nadmiernie łamać i kruszyć na skutek takiego przesuszenia. Po trzecie, warto jest co jakiś czas fundować swoim paznokciom małe domowe SPA (więcej przeczytacie w tym artykule: Domowe sposoby na zdrowe paznokcie). Kolejnym warunkiem jest konieczność zmiany używanych lakierów do paznokci na takie, które tworzą pewnego rodzaju płytkę ochronną na paznokciach: polecamy więc lakier do hybryd, czyli produkt, który pozwala na długotrwały manicure, co pozwala paznokciom swobodnie rosnąć bez narażania się na uszkodzenia, złamania czy pęknięcia. Dzięki takiej zmianie paznokcie nie będą narażone również na działanie szkodliwych substancji, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Sprawdź koniecznie ten sposób, a zakochasz się w hybrydach od razu.

 

 

Dodaj komentarz